banner1029

150 tavuğu çalan hırsız iz bırakmamış

Denizli’ye bağlı Pamukkale ilçesinde bulunan bir evin bahçesinden 150 kadar tavuğu çalan hırsız. Tavukları takip etmek için kullanılan güvenlik kamerasının kayıt cihazını da yanında götürdü. 

banner1231

Edinilen bilgiye göre, emekli olduktan sonra Pamukkale ilçesi Akhan Mahallesi’nde evinin bahçesinde 200 kadar organik tavuk beslemeye başlayan memur emeklisi Sebahattin Batmazoğlu tatildeyken tavukları çalındı. 
Olay sonrası polis tarafından kendisine ulaşılan Batmazoğlu, tatilde bulunduğu Didim’den Denizli’ye döndü. Batmazoğlu, güvenlik kamerasının kayıt cihazına bakmak için odaya girdiğinde ise kayıt cihazının da çalındığını görünce şaşkına döndü.

denizlide tavuk hırsızları kamera cihazını da çalmış

10 BİN TL ZARAR 

Yaklaşık 10 bin TL zararının olduğunu ifade eden Sebahattin Batmazoğlu, kayıt cihazının da çalındığını anlatarak, “Tavuklarımız çalındı. Didim’deydim, kiracı arkadaş haber verdi. Yukarıdaki odada kayıt cihazları vardı. Bahçeyi 7/24 izliyordum ama hırsız bildiğinden profesyonelmiş ki kayıt cihazını da alıyor, televizyon internet modemi, yükte hafif parada ağır ne varsa götürmüş. 150 adet muhtelif Denizli tavuğu almış. Polis rapor tutmuş, kayıt cihazını istemiş, bende Didimden geldim. Geldiğimde kapıyı açamadım. Balkondan gireyim dedim, baktım zaten hırsız oradan girmiş, evi dağıtmış. Bahçe evinde ne olur ki, diğer elektronik cihazları almış. Yeni civciv halinde Denizli horozu vardı, anaç tavuklar vardı. Bugünkü değeri tanesi 50 TL’den 7 bin 500 TL eder, elektronik cihazlar ile birlikte 10 bin TL zararımız var. Ben emekli olduktan sonra kendimi doğaya verdim. Bunlarla vakit geçiriyorduk. Hobi olarak yapıyordum” dedi. 

videosu hazırlanıyor...

denizlide tavuk hırsızları kamera cihazını da çalmış


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER