banner1348

1 Yılda Tam 30 Milyon Lira Ceza

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir Merkezefendi ilçesine bağlı Karaman mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.  Uyuşturucu ile mücadelede vatandaşların desteği ile çok ciddi başarı elde ettiklerini söyledi. Trafik uygulamalarında, “çok kontrol az ceza” felsefesiyle hareket ettiklerini söyleyen Demir, “son bir yılda kontrollerde yüzde 40 artış yaşandı fakat cezai işlemlerde yüzde 25 azalma yaşandı. Son bir yılda 30 milyon lira tutarında cezai işlem uyguladık.” dedi. 

1 Yılda Tam 30 Milyon Lira Ceza

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi ilçesine bağlı Karaman Mahallesi'nde bir parkta vatandaşlarla bir araya geldi.  Denizli'de ikinci defa il emniyet müdürü olarak görev yaptığını hatırlatan Demir,  Denizlililerden kentin huzur ve sükunu için büyük destek gördüklerini belirtti.

Herkesle görüşüyoruz

Halkın olmadığı yerde hakkın tesis edilmesinin zor olduğunu, vatandaşla birlikte olunduğunda devletin gücünün daha fazla hissedileceğini dile getiren Demir şöyle devam etti:
"Malum sokakların huzuru olmazsa bireylerin de huzuru olmaz, sokakların sükunu olmazsa, düzeni olmazsa bizlerin de olmaz. Bunun için geldiğimiz günden beri sürekli halkla iç içe olduk, dertleştik. Bu faaliyetimiz de onlardan biri. Daha önce muhtarlarla bir arada olduk, 24 saat esaslı alanda olan kesimleri seçtik. Ticari taksi sürücüleri ile, alışveriş merkezi, lokantalar, benzin istasyonları, meyve ve sebze komisyoncuları ile buluştuk.”

“Esnafla bir arada olduk. Okullarda öğrencilerimizle bir arada olduk, üniversitelilerle bir araya geliyoruz. Bugün buradaki birlikteliğimizde de sizlerle hasbihal edeceğiz. Güvenlikle alakalı, sokağın huzuruna etki eden konularla alakalı sizlerin düşüncelerinizi, sadece şikayetlerinizi değil takdirlerinizi ve değerlendirmelerinizi, önerilerinizi de almak istiyoruz."Sadece bir telefon uzağınızdayız

Her zaman her sokakta bir polisin olmasının mümkün olmadığını ifade eden Demir, "Bunun için devlet birtakım imkanları size sunmuş. En başta da 155 polis imdat dediğimiz veya 112 acil servis telefonlarımız var. Oralardan bize rahatlıkla ulaşın. Şimdiye kadar huzur kenti Denizli'de hakikaten karşılıklı işbirliğinin ve paylaşmanın çok iyi bir ürününü yaşıyoruz. Devlet buradaki görevlileri size hizmet etmekle görevlendirdi, ağalık paşalık fedailik yapmak üzere göndermedi. Sağ olsunlar, meslektaşlarımı da tebrik ediyorum. Şu ana kadarki süreçte harika bir iş çıkardılar, güzel bir dönem geçirildi.

Bunu yaparken de sokağın sessiz kahramanı dediğimiz sizlere ve güvenliği temin etmek üzere görev yapan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Denizli'de 2 bin 500'ü aşan personelle biz sizlerin emrinizdeyiz. Sizlerin huzuru için, güvenliği için bıkmadan usanmadan yüksünmeden 24 saat görev yapıyoruz." diye konuştu.

OKULLAR GÜVENDE 

Eğitim öğretim yılı başında Milli Eğitim Müdürlüğü ile okullarda toplantılar yaptıklarını hatırlatan Demir, "Okul ve çevresinin güvenliği, sokakların huzuru için ciddi gayret sarf ediyoruz. Siz de buna destek oluyorsunuz. Okul ve okul çevresi ile alakalı 8 aylık periyotta çok güzel bir netice alındı. Özellikle genç kızlarımızı rahatsız edenlere hiçbir zaman fırsat verilmedi. Diğer taraftan uyuşturucu ile mücadelede sizlerin çok büyük desteği var, Denizli'de çok ciddi başarı elde ettik. Hep bizim yanımızda oldunuz." ifadelerini kullandı.

KONTROL ARTTI CEZALAR AZALDI

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’nün trafik ile alaklı felsefesinin “çok kontrol, az ceza”  olduğunun altını çizen Demir,  “Önceki yıllara göre; 2017 yılında kontrollerde  yüzde 40’lara varan bir artış yaptık. Ama cezai işlemde yüzde 25’i aşkın oranda  azalma oldu. Denizli’de 2016 yılında Denizli’de yaklaşık 40 milyon lira tutarında ceza işlem uygulanırken bu rakam son bir yılda 30 milyon  liraya düştü. Arkadaşlarımız her gün Denizli’nin tüm ilçelerinde trafik ile alakalı, özellikle emniyet kemeri ve direksiyonda telefon kullanan sürücüleri ikaz ediyor. İlk ikazda cezai işlem yapılmıyor. Daha sonra tekrarlanırsa cezai işlem uygulanıyor.” şeklinde konuştu. 

Emniyet müdür yardımcılarının da katıldığı toplantıda gelenlere emniyet minibüsünden ikramda bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER