banner1348

Altınordu Maçı, diğer maçlardan çok farklı olacak 

Bir taraftar şampiyon olmak isteyen yarışmacı takım Denizlispor, diğer tarafta ise yetiştirmeci özelliği ağır basan, işletmeci modelle tuzu kuru olan ve taraftar baskısı fazla hissetmeyen Altınordu. İki güzide takımdan Ege Derbisi’ne yakışır şekilde mücadele bekliyoruz.

Tesisleri ve altyapı modeli ile Türkiye’ye örnek olan Altınordu’da, her oyuncunun bireysel hedefleri ve hayalleri var. Çünkü, önlerinde çok güzel örnekleri var. Altınordu’da yetişip Roma’da oynayan Cengiz Ünder, Malatyaspor’da ki Barış Alıcı, Fenerbahçe’de ki kaleci Berke Özer, Leichester City’de ki Çağlar Sövüncü gibi, büyük takımlarda oynayıp büyük paralar kazanmak. 

BÖYLE TAKIMLARA KARŞI SKOR ÜRETMEK ZOR 
Altınordu liglerin topsuz oynayan en iyi takımlarından biri. Pas atmakta da hiç zorlanmıyorlar. Çünkü koşu mesafeleri iyi olduğu için, bir kişi mutlaka pas almak için çıkış yapıyor. Konsantrasyondan uzaklaşmayan çok koşan bir takımla oynayacak Denizlispor. Bu tür takımlara 90 dakika baskı yapamazsın, üstünlük sağlayamazsın. 15 dakikada öne geçerim, gardını kırarımla pes edecek gibi değiller. Son dakikaya kadar maçı bırakmamak gerek. Alt yapılarda asker gibi iyi eğitim aldıkları için, 1.ligde ki diğer takımlara göre bir tık öndeler. Altınordu bir üst lige çıkıp sektörel olarak işi büyütmek istiyor sanki. Futbolcu fabrikasını büyütmeye çalışacak gibi Başkan Seyit Mehmet Özkan. Çünkü, tecrübeli isimler alıp, gençlerin yanına takviye yaptılar. Altınordu’nun en az gol yiyen takımlardan biri olması, savunmasının iyi olması. Stoperleri çok uzun boylu. Çok tempolu ve dinamikler. Yan ve karşıdan gelen yüksek toplarda çok iyiler. Bu nedenle yüksek toplarla oynarsak, başarılı olacağımızı düşünmüyorum. 

HAVADAN İNDİRMEDE POZİSYON BULMAK ZOR GİBİ
Zira, uzun boylu santrafor Kehinde’de de olmayacağına göre havadan indirme yapmak, mantığıma yatmıyor. Denizlispor’un oyun gücü ve sistemi artık biliniyor ama son maçlarda gördüğümüz üzere, sadece kontraya dayalı değil, geçiş oyununu iyi yapmaya başladı yeşil siyahlılar. İstediğimiz oyunu kuramazsak zorlanırız. Altınordu, gömülü alan savunması yaparsa da pozisyon bulmada sıkışırız. Eğer ki Altınordu, Adana Demirspor’un yaptığı gibi ‘Denizlispor’la sahanın her alanında açık oynarım’ mantığıyla mücadeleye kalkışırsa, bu kez onlar yanılır. Bu sistem Denizlispor’un işine gelir ve hızlı oyuncularıyla her zaman olduğu gibi, sonuca gider. Bence tam Ziya ve Kehinde’nin olması gereken bir maçtı. Kilidi açmada kilit isimlere ihtiyaç olacak çünkü. Maç anında hamle şansı artacaktı Yücel İldiz Hoca’nın. Ama her şeye rağmen kendisini unutturan ve bir anda ortaya çıkan ve birçok maçta kritik gollere imza atan Recep Niyaz’dan çok umutluyum. Yine olmadık anda skoru değiştirebilir. Neticesinde güzel maç olacak Pazar günü. Maça gelmeyen çok şey kaçırır. Benden söylemesi. Zira, diğer maçlardan çok farklı olacak.
 

YORUM EKLE