Zeybekci: Denizli’ye 15 yılda Eğitim için  845 milyon lira harcadık

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Eğitim söz konusu olunca AK Parti’miz için akan sular durdu. Gençlerimizin eğitimi için her daim yanlarında olduk çünkü biliyoruz ki geleceğin Türkiye’sini gençlerimiz inşa edecek. Bu düşünce ve hedeflerle Denizli’mize son 15 yılda 845 milyon TL eğitim yatırımı yaptık” dedi.

AK Parti 08.06.2018, 12:31
Zeybekci: Denizli’ye 15 yılda Eğitim için  845 milyon lira harcadık
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de seçim çalışmalarını sürdüren Zeybekci, 24 Haziran’ın Türkiye açısından önemine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son 15 yılda 12 seçim kazanan bir partinin mensubu olmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Bize bu teveccühü gösteren milletimize şükran borçluyuz. AK Parti iktidarları olarak her alanda Türkiye’de öncü yatırımlarımız oldu, canla başla çalıştık. Başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti’ye gönül vermiş herkesle hiç yorulmadan ilk günkü heyecanla, azimle yola devam ediyoruz. İnşallah 25 Haziran sabahı, her adımıyla dünyaya örnek olmaya devam eden bir Türkiye’ye uyanacağız.” değerlendirmelerinde bulundu.

AK Parti’nin günü kurtaran siyaset değil geleceğe yatırım yapan siyasi bir anlayışla hareket ettiğini, bu bağlamda da eğitime büyük önem verdiğini vurgulayan Zeybekci, “
“Eğitim söz konusu olunca AK Parti için akan sular durdu. Bir gün elbet bizlerin yerini gençler alacak, bunun şuuruyla hareket ettik, etmeye de devam ediyoruz. Gençlerimizin eğitimi için her daim yanlarında olduk çünkü biliyoruz ki geleceğin Türkiye’sini gençlerimiz inşa edecek. Bu düşünce ve hedeflerle Denizli’mize son 15 yılda 845 milyon TL eğitim yatırımı yaptık.”

“Okul sayısını neredeyse ikiye katladık”

Denizli’de partisinin iktidarda olduğu son 15 yılda okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademesindeki okul sayısını neredeyse iki katına çıkararak 465’ten 902’ye yükselttiklerini anlatan Zeybekci,  eğitim yatırımlarıyla Denizli’de 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında spor salonu sayısının 113’e, ilköğretim ve ortaöğretimde bulunan laboratuvar  sayısının 485’e ve kütüphane sayısının ise 289’a yükseldiğini kaydetti.


Teknolojiye erişimin yaygınlaştırılmasının önemine işaret eden Bakan Zeybekci, “2014 yılı sonunda başlatılan ve öğrencilerin ilgisini çeken, modern donanımlı 14 Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-kütüphane) kurduk. Amacımız teknolojiyi yaygınlaştırarak çağın ötesine geçmekti hamdolsun başardık da. Bu kapsamda 2003-2016 yılları arasında okullara 13 bin 120 bilgisayar gönderdik, 748 sınıfa ADSL bağlantısı sağladık, toplam 427 Bilişim Teknoloji Sınıfı kurduk.” diye konuştu

“Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır”

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Türkiye’nin Fatih Projesi ile eğitimde teknolojiden üst düzeyde yararlanmaya başladığını belirterek, “Fatih Projesi kapsamında Denizli’deki okullara 6 bin 419 etkileşimli tahta, 599 çok fonksiyonlu yazıcı, 59 doküman kamera ve 17 bin 42 tablet bilgisayar dağıtıldı.” ifadelerini kullandı.
Yapılan yatırımlarla 2008-2017 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nde 2008 yılında Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yapımının tamamlandığını da dile getiren Zeybekci, 2009’da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin hizmete açıldığını, 2016’da ise Sağlık Yüksekokulu yapımının  tamamlandığını söyledi. Zeybekci, “Bizim anlayışımızda  üniversitelerimize yatırım, geleceğe yatırımdır.” diye konuştu.

Yorumlar (0)