Milletvekili Ök, 'Önemli Projelere İmza Atılıyor'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Bakanlığı'nın 2019 bütçesini görüşmek için toplandı. AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, İçişleri Bakanlığı'nın gerek içerden gerekse uluslar arası onca tehdit ve badirelere rağmen görevini en iyi şekilde yaptığını belirtti.

AK Parti 03.12.2018, 10:41 03.12.2018, 10:45
Milletvekili Ök, 'Önemli Projelere İmza Atılıyor'

Haberdenizli.com

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Bakanlığı'nın 2019 bütçesini görüşmek için toplandı. AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök şunları kaydetti: “Bizim sınırımızı, bizim vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eden bir unsur varsa Türkiye artık kabuklarının, sınırlarının dışına çıkmıştır. Bununla da ilgili gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Ne mutludur ki geldiğimiz noktada hem terör örgütleriyle eş zamanlı olarak mücadele edebilen, güvenlik ve savunma teknolojisini sürekli artıran ve bütün kurumlarının bir seferberlik hâlinde çalıştığı Türkiye hem kendi vatandaşlarını hem de Orta Doğu’dan tutun da Avrupa’ya kadar tüm ülkelerin vatandaşlarının güvenliğini sağlayacak şekilde bir ülke hâline, konumuna gelmiştir ve bu yönde de çalışmalar yapmaktadır”

'Önemli Projelere İmza Atılıyor'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun İçişleri Bakanlığı'nın kesin hesap ve 2019 yılı bütçesini görüşmek için toplantıda konuşan AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, uyuşturucuyla ve kadınlara yönelik şiddetle mücadeleye karşı geliştirilen UYUMA ve KADES projelerinin çok önemli sonuçlar getireceğini söyledi. Milletvekili Ök, “Özellikle UYUMA ve KADES projelerinden dolayı size çok teşekkür ediyorum, bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem KADES’i hem de UYUMA’yı duyurmalıyız. KADES’in panik butonundan belki de kadınlar için çok daha önemli olduğunu, UYUMA’nın da öyle; çocuklarımız için, çevrede buna maruz kalan aileler için de önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Trafik Canavarlarıyla Mücadelede Önemli Başarılar Edinildi

İçişleri Bakanlığı'nın Ulaştırma Bakanlığı ile koordineli gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde trafik kazalarında önemli çalışmalar olduğuna dikkat çeken Nilgün Ök, “Trafikte hem Ulaştırma Bakanlığımızla birlikte; bölünmüş yollarla birlikte trafik kazalarını azaltma yönünde bizim ciddi çalışmalarımız olmuştu. Sizlerin bu son dönemde bunun üzerine hassasiyetle gitmiş olmanızdan ve -bunun somut örneklerle- trafik canavarıyla ilgili mücadelenizden dolayı da teşekkür ediyorum, çok sağ olun.” dedi.

'Kayyumlar Sayesinde Belediyeciliğin Nasıl Yapıldığını Gösterdik'

Ök, kayyum atanan belediyelerinde göz kamaştırıcı hizmetleri gerçekleştirdiğini belirtti. Milletvekili Ök, “Belediye başkanının, belediyenin bütçesini oy aldığı belediyesine hizmet götürme anlamında kullanması gerektiğini düşünenlerdenim, zaten öyle de olmalıdır. Biz bugün sizin sunumunuzda da gördüğümüz üzere mali rakamların ne kadarının belediyede o kişilere oy veren vatandaşlarımızın doğrultusunda ne kadar az kullanıldığını rakamlarla verdiniz ve dendi ki: “Kayyumlar kredi kullanıyor.” E kullanılacak. Krediyi kim için kullanıyor kayyumlar? Hizmet götürmek için. Ben sunumda gördüm ama sizin sosyal medya hesabınızda da takip ediyorum, sürekli paylaşıyorsunuz. Bu sokak sağlıklaştırmaları, öncesi ve sonrası, burada öncesi yoktu ama sonralarını gördük. Tunceli’de, Bitlis’te yaşananan. Gerçekten hizmet gitmiş. Aslında bizim onlara belediyeciliğin ne demek olduğunu kayyumlar sayesinde göstermiş olduğumuza inanıyorum. Ha, bu bizim oradaki yaşayan vatandaşlarımıza olan saygımızı gösterir. Nasıl insani koşullarda, nasıl güzel ortamlarda, nasıl bir çevrede, nasıl bir belediyede, şehirde yaşanması gerektiğinin göstergesidir.” diye konuştu.  


 

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı bulutlu