banner1348

Milletimiz, ‘evet’ iradesiyle tarih yazdı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şahin Tin; “Milletimiz ‘evet’ iradesi ile tarih yazdı. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ‘Yeni Hükümet Sistemi’ ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Milletimiz, ‘evet’ iradesiyle tarih yazdı
banner1336

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Anayasa değişikliğini içeren halk oylaması sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin böyle bir değişimi bu şekilde ilk defa hayata geçirdiğini söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Halk oylaması sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Milletimiz iradesini ‘evet’ten yana kullanarak, sivil siyaset eliyle yönetim sistemini değiştirme yolunda en büyük adımı attı. Türkiye için bugün bir milattır. Parlamenter sistemden yeni hükümet sistemine geçişi sağlayan milletin tercihine herkes saygı duymalıdır. Türkiye’de demokrasinin sağlam temeller üzerine oturduğundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Demokrasiler de her çıkmazı açan kapı sandıktır, millet iradesidir. Milletimiz 16 Nisan tarihinde yapılan referandumda sandığa giderek iradesini beyan etmiş, geleceğine sahip çıkmıştır. Türkiye’nin geleceği artık milletimizin güvencesi altındadır” dedi.

MİLLETİMİZ GELECEĞİNE SAHİP ÇIKTI

Türkiye’nin 15 Temmuz’ da yaşadığı dirilişinin ardından şimdi ise yükselişe geçtiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye çok zorlu süreçleri milletimizin ferasetiyle aştı. Sarsılmaz dava aşkı ve vatan sevgisiyle birliğini ve kardeşliğini muhafaza eden milletimiz, bugün tarihi bir değişime daha imza attı. Tek Millet, Tek Devlet, Tek Vatan, Tek Bayrak ülküsüyle yollara düşen, oyunun rengi her ne olursa olsun, sandık başına giderek iradesine sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlk defa sivil siyaset eliyle yönetim sisteminin değişimine ‘evet’ oylarıyla katkı koyan kardeşlerimize de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz 15 Temmuz’dan sonra 16 Nisan’da bir kez daha demokrasisine ve geleceğine sahip çıktı. Bu kutlu mücadelede canla başla çalışan Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe başkanlarımız yönetim kademeleri, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız ile bizlere yol arkadaşlığı yapan tüm teşkilat mensuplarımıza ve ayrıca desteğini her fırsatta dile getiren MHP ve BBP Başkanlarına,mensuplarına ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER