Hayvanları Unutmadılar

AK Parti Denizli Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı ile  AK Parti Denizli Gençlik Kolları Teşkilatı ortaklaşa etkinlik gerçekleştirdi. 

AK Parti 08.10.2018, 15:25 08.10.2018, 15:30
Hayvanları Unutmadılar
banner1551

Haberdenizli.com

AK Parti Denizli Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı ile  AK Parti Denizli Gençlik Kolları Teşkilatı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlik ile Hayvanların yaşam hakkını korumak ve sahipsiz hayvanlara uygulanan şiddete dur demek için farkındalık yarattılar.

Hayvanları Unutmadılar

Yaptıkları etkinlikler ile ilgili bilgi veren AK Parti Denizli Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Saliha Deveci; “ Gençlik kollarımız 2.el çıkarma malzemelerden geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla kedi ve kuş yuvaları yaptı onları Çamlık Parkında astık ve kurulumlarını gerçekleştirdik. Sokaklarımızdaki kedi ve köpekleri mamalar ile besledik. Aslında bu etkinliklerimizi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde planlamıştık ve o gün gerçekleştirecektik. Ancak gelen şehit haberlerimizin üzüntüsünden dolayı Cumartesi gününe erteledik, Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

Bu tür etkinliklerin belirli günlerde değil sürekli yapılması gerektiğini aktaran Başkan Deveci, "Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle İl ve İlçe Gençlik Kollarımız, Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığımız farkındalık yaratmak için Çamlık'ta toplandık. Hayvanların yaşam hakkını korumak, sahipsiz hayvanlara uygulanan şiddete dur demek için haftasonu bir dizi etkinliğe imza attık. Sokak hayvanlarına yönelik farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Sokak hayvanlarının yanında olmanın, onları sevmenin aynı zamanda sosyal sorumluluk olduğunu dile getirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Hayvanları Unutmadılar

Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereği olduğunu belirten Deveci, "Hayvanlar bir mal değil candır, onlar bizlere Allah’ın bir emanetidir. Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Hayvanlara su vermek, onları sevmek, doyurmak, yaralarını sarmak, onları korumak adeta bir ibadettir. Ayrıca 4 Ekim Günü, insanların hayvanlara sevgisini ve yaşam haklarına olan saygısını göstermelerinin yanı sıra bu konuda çalışan kurumlara destek olmaları için bir fırsat veriyor" dedi.

Başkan Deveci, "İnsanın, hayvanın, doğanın sonsuza dek birlikte yaşamı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Bu döngünün bozulmasına izin vermemeliyiz. Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız. Hayvanları koruyalım derken aklımıza sadece kedi, köpek vb. hayvanlar gelmemeli, bunlarla sınırlı kalmamalıdır. Ne yazık ki günümüzde insan eliyle pek çok canlı türünün nesli tükenmeye yüz tutmuş, doğal alanlar tahrip edilmiştir. Biyolojik çeşitliliğin korunması, dünya da yaşamın sağlıklı bir şekilde sürmesi için, birbirimize ihtiyacımız var" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner1567
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi