banner1348

Durgut, teşkilatçılık geçmişine güveniyor

24 Haziran 2018 erken genel seçimleri öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Denizli Milletvekili aday adayı olan Mahmut Durgut, teşkilatçılık geçmişi ile de dikkat çekiyor.

Durgut, teşkilatçılık geçmişine güveniyor

Cumhurbaşkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Belediye Başkanı seçildiği dönemlerde kendisi de Refah Partisi’nden Buharkent Belediye Başkanlığına aday olan Mahmut Durgut, Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli Milletvekili Aday Adayı oldu. İlçe teşkilatlarını ziyaretinde dikkat çeken isimlerden biri olan ve teşkilatçılık geçmişi ile bilinen Durgut, temayül sonrası yaptığı değerlendirmede listenin hayırlı olmasını temenni etti. 1986 yılında Refah Partisi Buharkent Gençlik Kolları ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçilerek siyasete başlayan Durgut, daha sonra ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptı. 1994 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Buharkent İlçe Belediye Başkanlığına aday olan Durgut, Refah Partisinin kapatılmasının ardından  ara verdiği aktif siyasete AK Parti’nin kurulmasının ile yeniden başladı.

ERDOĞAN İLE AYNI DÖNEM BAŞKANLIĞA ADAY OLDU

1994 yılı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte aynı dönem belediye başkan adayı olduğunu ifade eden Mahmut Durgut, “Yenilikçi hareketin ardından kurulan AK Parti’de yine Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile omuz omuza siyaset yapma ve ona yol arkadaşı olma onurunu yaşadım. 1994 seçimlerinde belediye bakan adayı olduğum Aydın ili Buharkent İlçesi’nden bu kez 2004 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığım oldu. Devam eden yıllarda Denizli’ye bağlı Sarayköy İlçesi’nde iki dönem AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2012 Haziran ayında yapılan il kongresinde il yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Bu esnada Buldan ve Güney ilçelerinin koordinasyonundan sorumlu oldum. Güney İlçesi’nin kazanılmasında AK Partili saflara katılmasında emek gayret sarf ettik. 2015 yılında yapılan genel kurulda yine büyüklerimiz verdiğimiz emekleri referans alarak yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçilmem için destek verdiler. Son yapılan il kongresinde görevi arkadaşlara devir ederek daha farklı kulvarlarda Denizli’ye hizmet etmek için 27. Dönem Denizli Milletvekilliğine talip oldum. Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlu yolda arkasında malımız, canımız ve bütün özverimiz ile yalnız bırakmama adına biz de sorumluluk alarak aday adayı olduk” dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER