Denizli MHP'den AK Parti'ye Destek

AK Parti ile yerel seçimlerde ittifaka gidecek olan ve 3 büyükşehirde aday çıkarmayacağını açıklayan MHP, daha önce açıklanan 100 aday arasından Denizli’yi çıkardı. Denizli’de Ebru Leman Kalkan ismini açıklayan MHP, adayını kaldırarak Ak Parti’ye destek verecek.

AK Parti 06.12.2018, 15:54 06.12.2018, 16:10
Denizli MHP'den AK Parti'ye Destek
banner1639

Haberdenizli.com

AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifak masasında çalışmalar sürerken, karşılıklı jestler de netleşiyor. Üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan eden MHP, iki ilde daha jest yapacak. Daha önce ismi açıklanan 100 aday arasında yer alan Denizli ve Erzurum adayları listeden çıkarıldı. O isimler Denizli'de adaylığı ilan edilen Ebru Leman Kalkan ve Erzurum'da adaylığı ilan edilen Serdar Sevimli'ydi. Şimdilik açıklanan 100 isimden 98'i listede kaldı.

5 Kentte AK Parti'den MHP'ye Destek

AK Parti ile MHP arasında yapılan ortak çalışma çerçevesinde, listeler resmen kesinleşene kadar değişiklik olabileceği de kulislerde konuşulanlar arasında. MHP Adana, Mersin, Manisa, Osmaniye ve Isparta'da adaylarını ilan etmişti. Yerelde ittifak çerçevesinde AK Parti'nin bu illerde MHP'ye jest yapması ve MHP adaylarını desteklemesi bekleniyor.

banner1640
Yorumlar (0)