Cahit Özkan, "OHAL'in Uzatılması Dosta Güven, Düşmana Korku Verecektir"

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan OHAL’ İN 3 ay süreyle uzatılmasına dair Başbakanlık Tezkeresinin, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesinin sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulundu. 

Cahit Özkan, "OHAL'in Uzatılması Dosta Güven, Düşmana Korku Verecektir"

HABERDENİZLİ.COM

Sözlerine dün Isparta'da yaşanan uçak kazasını anımsatarak, şehit olan askerlere Allah'tan rAhmet, ailelerine sabırlar dileyerek başlayan Özkan, Türkiye'nin terörle mücadele konusu ile ilgili normalleşme sürecinin şu an için yalnız OHAL'in sağladığı imkânlarla sağlanabileceğini, OHAL sürecinin vatandaşların günlük yaşamlarında olumsuz bir etkisinin olmayacağını vurguladı. Özkan: "OHAL kararının alınmasının sebebi bellidir. Alınan bu kararla birlikte, FETÖ' ye karşı başlatılmış olan mücadele hız kesmeden devam edecek, felaket tellallığı yapanların elleri yine boş kalacaktır. OHAL istisnai ancak meşru bir yönetim şeklidir. Bizi icat ettiğimiz bir durum değildir. Anayasal bir müessesedir ve uygulamadır. Anayasadaki bu imkân, devletin varlığına, birliğine ve milletin egemenliğine yönelen tehlikelerin ortadan kaldırılması için vardır”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında OHAL'in 6. kez uzatma kararı alındığına işaret eden Özkan,”Hiçbir hükümet, hiçbir siyaset ülkeyi OHAL içinde yönetmek istemez, İş olsun diye devreye sokulmuş bir şey değil. Ohal anayasal bir kurumdur. Ülkemizin üzerinde karanlık emelleri olan dahili ve harici düşmanlarımızın yarım asır boyunca bu ülke üzerinde ihanetini kusmak için büyüttüğü terör örgütünün, kuşkusuz ki bu kadar kısa süre içerisinde temizlenmesi mümkün olmayabilir, olamaz. Bu bağlamda, Dünyada hiçbir devletin yapamayacağı biçimde demokratik hukuk devleti sınırları içerisinde kalarak anayasal kurumları işletmek suretiyle, 15 Temmuz hain Feto darbe, işgal girişimi püskürtme ve bu ihanetin suçlularınden hesap sorma başarılı olmasını ortaya koyabilmek her ülkenin yapabileceği bir iş değildir. Bu karar hukuk devletine saygı içerisinde demokratik hukuk devletinin kuralları kapsamında bu vatana, bu bayrağa, bu millete sevdalı hiçbir vatandaşımızın endişe etmemesi gereken bir karardır. Olağanüstü hal kararından endişe etmesi gereken varsa o da bu dşayetlere, bu milletin bağımsızlığın kast etmiş hainlerdir. Bu mücadelenin rutin çalışma tarzıyla mümkün olmadığı görülmüş ve bununla birlikte Türkiye, OHAL'i üç ay süreyle uzatmıştır. Bu ülke için her birimiz canımız pahasına üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” diye açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243