Ak Parti İl Başkanlığında 28 Şubat sergisi

Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, darbelere karşı olduklarını söyledi. Filiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletten alınan güçle darbelere karşı duracaklarını sert bir dille dile getirdi.

Ak Parti İl Başkanlığında 28 Şubat sergisi

28 Şubat 1997 tarihinde yaşanan post modern darbenin yıldönümünde Ak Parti Denizli İl Başkanlığında resim sergisi açıldı. O dönemin gazetelerin çıkan haberlerin sergilendiği sergi basın mensuplarının katıldığı törenle açıldı. Sergiyi inceleyen Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Filiz, 21 yıl önce Türkiye’nin post modern bir darbeye muhatap olduğunu söyledi.

Tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadıklarını aktaran Filiz, “28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı.  Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi” dedi.

‘MİLLETTEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE’

Filiz, “15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetimiz ve Milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz.  Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243