AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz, "Engelleri Birlikte Aşıyoruz"

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti 01.12.2018, 13:07
AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz, "Engelleri Birlikte Aşıyoruz"

HABERDENİZLİ.COM

İnsan odaklı politikalarla, istisnasız, toplumun bütün kesimlerini kucakladıklarını belirten Başkan Filiz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı gelişmiş toplumların en önemli göstergelerinden birisidir. AK Parti olarak, bu gelişmişliğin önündeki her türlü engeli kaldırmayı ve eşit vatandaşlık temeline dayanan ortak yaşam alanları oluşturmayı önemsiyoruz. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık vurguladığı üzere “ Bizler engelli kardeşlerimizle ilgili eksikliklerin giderilmesini bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz.”

AK Parti olarak, çağdaş ve sosyal devlet anlayışımızın gereği olarak, engellilerin karşılaştığı sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyor, engelli kardeşlerimize yönelik atılımları önceliklerimiz arasında değerlendiriyoruz.

Ülkemizde  hiçbir ferdin kendisini yalnız, ötelenmiş, itilmiş hissetmesine, ayrımcılığa maruz kalmasına rıza göstermedik, göstermemiz de söz konusu olamaz. İşte bu yüzden yaptığımız yasal düzenlemelerle, eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, pek çok konuda engelli kardeşlerimize haklarını teslim ettik.

ENGELLİLERE “POZİTİF AYRIMCILIK”  DEDİK
AK Parti vizyonu ve misyonu gereği, bu politikaları geliştirme yönünde 365 gün çalışmakta ve sürekli yeni adımlar atmaktadır. Bunlar arasında; erken emeklilik hakları, evde bakım hizmetleri, özel eğitim ihtiyacı bulunan vatandaşlarımız için rehabilitasyon merkezlerinin ücretsiz hale getirilmesi, kamu ve özel sektördeki aktif iş gücüne katılımda pozitif ayrımcılık, hizmetlere erişim ve kullanımında engelli vatandaşlar için öncelik ve pozitif ayrımcılık gibi maddeler ilk akla gelenler arasındadır. Her türlü engeli aşma azim ve kararlılığı taşıyan vatandaşlarımızın dün olduğu gibi bugün de yarın da yanında,hizmetinde ve emrindeyiz.

 Yalnız, unutmamak gerekir ki, engellilik alanındaki sorunlar engellilerimiz kadar toplumun tümünü ilgilendirmektedir; dolayısıyla bu alandaki sorunların çözümü için devletimizin imkân ve kaynaklarının yanında, milletimizin tümünün elbirliği, işbirliği ve katılımı da elzemdir.

Topluma düşen, hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, bu insanların haklarını kullanabilmelerini, imkanlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda ilgili kurumlara yardımcı olmak, destek vermektir.

Hayatın içinde bir ve bütünüz. Engelli engelsiz tüm toplumun hep birlikte uyum içerisinde bütünleşmesi ve her bir bireyin karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nün bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olmasını diliyor, tüm Engelli vatandaşlarımızın aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür ve engelsiz yarınlar  temenni ediyorum.”

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
26
açık