Aday Ücretini Yatırmayan Aday Olamayacak

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, 24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi Adaylık Başvurularının 29 Nisan’a kadar devam edeceğini belirtti. AK Parti’de Milletvekili aday adayı olmak isteyen erkek adaylar 6 bin lira, kadın ve 18-25 yaş arası genç aday adaylar 3 bin lira, engelli aday adaylar ise bin lira yatırmak zorunda.

Aday Ücretini Yatırmayan Aday Olamayacak

HABERDENİZLİ.COM

24 Haziran’da gerçekleşen olan erken seçim öncesi milletvekili aday adayları da belli olmaya başladı. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 24 Nisan’da başlayan aday adayı başvurularının 29 Nisan’a kadar devam edeceğini belirtti. Aday olmayı düşünenlerin AK Parti Genel Merkezine veya İl Başkanlıklarına, alındı belgesi karşılığında, şahsen yapılması gerektiğini söyleyen Filiz, “İl Başkanlıklarımız, başka iller için yapılacak adaylık başvurularını da kabul edecek, başvuru yapmak isteyen adaylarımız  il başkanlıklarımıza hafta sonları da başvuru yapılabilecektir ” dedi.

Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamada başvurular ile ilgili şu detaylara yer verdi:

“Başvurular, İl başkanlıklarımızdan alınacak basılı formların veya partimizin www.akparti.org.tr  internet adresinde yer alan formların bilgisayar ortamında veya el yazısı ile doldurularak, başvuru için istenen belgeler de eksiksiz olarak eklenmek suretiyle yetkili mercilere bizzat yapılacaktır. Başvuru aidatlarımız Erkek aday adaylarından  6.000 TL,  kadın ve 18-25 yaş arası genç aday adaylarından  3.000 TL, engelli aday adaylarından  1.000 TL olarak belirlenmiştir. Başvuru aidatını yatırmayanların başvurusu işleme konulmayacaktır. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER