15 Temmuz Çanakkale’den sonra düşmana yaşatılan ikinci hezimetin'dir

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz’un Türk milletinin yeniden dirilişi, milli iradenin çelikleşmiş hali olduğunun altını çizerek, “15 Temmuz Türkiye düşmanlarının planlarının suya düştüğü, yerle bir olduğu tarihtir.” diye ifade etti.

15 Temmuz Çanakkale’den sonra düşmana yaşatılan ikinci hezimetin'dir

Haberdenizli.com

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. Yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Türkiye düşmanlarının, yıllarca besleyip büyüttükleri hain güruhunu kullanarak, milli iradenin göreve getirdiği yönetimi düşürmeyi, kukla bir yönetim oluşturmayı amaçladığını belirterek, “Gözlerini o kadar kararttılar ki; bu milleti korumak için alınan silahları, milletin üzerine çevirdiler. Vurdular, öldürdüler. Acımasızca Müslüman kanı döktüler. Ama unuttukları bir şey vardı. O da bu milletin, Çanakkale’yi kan deryasına çevirme pahasına düşmana geçit vermeyen atalarının nesli olduğu gerçeğiydi. Milletin ferasetiyle ihanet girişimi püskürtüldü. İhanetle başlayan süreç, milletimizin destan yazdığı bir zaferle sonuçlandı. 15 Temmuz, Türkiye düşmanlarının planlarının suya düştüğü, yerle bir oldukları ve kahroldukları tarihtir. Çanakkale’den sonra düşmana yaşatılan ikinci hezimetin adıdır. Bir halkın tıpkı ataları gibi hayasız akınlara karşı gövdelerini siper ederek yazdıkları tarihi bir destandır” diye konuştu.

“ONURUNU HAYATIM BOYUNCA TAŞIYACAĞIM”

15 Temmuz’da ihaneti iliklerine kadar hissettiğini ve Denizli’de millet direnişine öncülük ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “İhanet girişimini haber alır almaz, soluğu partimizde aldık. Toplandık ve kol kola girip kenetlenerek, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na yürüdük. Halkımız da bize katıldı. Kartopu misali kısa sürede büyüdük ve meydanları doldurduk. Ankara’daki hainlere destek vermek için Çardak Havaalanı’na giden komandoların önlenmesi için gösterilen olağanüstü çabanın koordinasyonunda yer aldık. O yaklaşık 550 askerin darbeye destek vermeye gidişini engelleyerek, büyük ölçüde darbe girişiminin seyrini değiştirdik. Denizli halkının yazdığı kahramanlık destanının bir parçası olmanın onurunu hayatım boyunca taşıyacağım” diye konuştu.

“ZAFER MİLLETİMİZİN”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması gerektiğini söyleyerek, “Türkiye olağanüstü dönemlerden geçmiştir. Her yola başvuran ve her oyunu deneyen düşmanlarımız sonunda içimizdeki hainleri harekete geçirmiş, kendi insanına kurşun sıktırmış, kendi meclisini bombalatmıştır. 15 Temmuz’da milletimizin kahramanca duruşu sayesinde bu hain güruh püskürtülmüş ve zafer milletimizin olmuştur” dedi. 

“DEVLETİMİZİ ASLA YIKAMAYACAKLAR”

“Ne ihanetleri ne de ülkemize yönelik saldırıları bitecek” ifadelerini kullanan Milletvekili Şahin Tin; “Ne yaparlarsa yapsınlar, nereden saldırırlarsa saldırsınlar başaramayacaklar. Milletimizin huzurunu, birliğini ve kardeşliğini asla bozamayacak, devletimizi asla yıkamayacaklar. Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Ancak bitti mi hayır, elbette bitmedi. 15 Temmuz’un ardından seçimler arefesinde ekonomimiz üzerinde spekülatif oyunlar oynadılar. Bu oyunlar halen devam ediyor. 15 Temmuz, bir ibret vesikasıdır. Düşmanın hiç vazgeçmediğinin ve vazgeçmeyeceğinin bir göstergesidir. Bunun içindir ki; 15 Temmuz unutulmamalı, unutturulmamalıdır” diye konuştu.

“15 TEMMUZ GELECEK NESİLLERE AKTARILMALI”

15 Temmuz’da yaşananların gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Şahin Tin; “Bu ihanet girişimi ve arkasından gelen milletin zaferi, kuşaklar boyu aktarılmalıdır. Her zaman uyanık olmak, çok çalışmak, milli ve yerli üretimimizi artırmak, savunma sanayimizi geliştirmek, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek zorunda olduğumuzu unutmamalıyız. Türkiye olarak, bir an bile zayıf düşmeye hakkımız yoktur. Güçlü olmalıyız ki; bir daha böylesine bir kalkışmaya kimse cesaret edemesin. Ülkemizin yaşadığı karanlık geceyi aydınlık sabaha kavuşturan milletimize sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuşmasını tamamladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243