banner1029

Aile Ekonomisine Katkı Sağlayan Kadınlara Sertifika

Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri araştırma  enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen Işıklı Gölü’nün Balıkçı Kadınları Projesi hayata geçirildi.

Aile Ekonomisine Katkı Sağlayan Kadınlara Sertifika

Haberdenizli.com

Denizli’nin Çivril ilçesinde kadınların ördükleri balık ağlarıyla aile ekonomilerine katkı sağlamalarının amaçlandığı Işıklı Gölü’nün Balıkçı kadınları Projesi Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma ile hayata geçirildi. Işıklı Gölü’nde balık avcılığı yapan veya eşlerine yardımcı olan kadınların çevreyi korumaya yönelik sürdürülebilir balık avcılığı yapması, ağ örme, ağ donatımı ve ağ tamiratı konularını içeren bir eğitim sertifika töreni düzenlendi. Burada konuşan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Işıklı Gölü’nün yüzölçümünün 73.000 hektar olduğunu gölde ağırlıklı olarak Turna ve sazan balığı avcılığı yapıldığını belirtti. 

Aile Ekonomisine Katkı Sağlayan Kadınlara Sertifika

Sertifika törenine, Denizli Vali Yardımcısı, Tarım ve Orman Denizli İl Müdürü Yılmaz Erkaya , Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Çivril Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul, Baklan Kaymakamı ve Belediye'si katıldı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1243

banner1241