banner1348

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan Gözü Taşı Tesbih
banner1336

El emeği olarak sunulan ürünlerin gerçek çıkmaması, taşların ise plastik olması nedeniyle tesbih satın alınırken güvenilir yerler tercih edilmelidir. Kaplan gözü taşı tesbih fiyatları tesbihin üzerinde bulunan işlemelere ve kullanılan madenlere göre değişir.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Ülkemiz kültüründe önemli bir yeri olan tesbih ibadet amaçlı kullanıldığı gibi süs eşyası ve koleksiyon parçası olarak da satın alınır. Tesbihin geçmişine bakıldığında çok eski zamanlarda bile kullanıldığı görülür. Tesbihle ilgili ortaya çıkan bir gerçek, her ne malzemeden yapılırsa yapılsın psikolojik rahatlama sağlamasıdır.

Tesbih yapımında çeşitli taşlar kullanılır. Yarı değerli ya da değerli madenler ise tesbihlerin süslenmesinde kullanılır. Taş ne kadar değerli, işlemesi ne kadar fazla ise teşbihinde değeri o oranda artar. Tesbih yapımında kullanılan taşlardan biri de kaplan gözü taşıdır. Kaplan gözü taşı tesbih çeşitli modellerde bulunabilir. Bu tesbihe ismini veren kaplan gözü taşı şifalı taşlar grubundadır. Bu taş ülkemizden çıkmaz. Taşın elde edildiği bölgeler Güney Afrika, Burma ve Avustralya’dır.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih Özellikleri

Kaplan gözü taşı tesbih, taşın bütün şifalı yanlarını üzerinde taşır. Sarı renk üzerine kahverengi çizgileri vardır. Görünümü nedeniyle kaplan gözüne benzemesinden dolayı bu şekilde isimlendirilir. Bu taş kuvars grubundandır. Yanar döner özellikli olan taş parlatıldığında bir ipek kadar yumuşak bir görüntü verir. Bağımsızlık taşı olarak da anılır. Bir inanışa göre bu taşı üzerinde taşıyanlar başka kişilere daha az bağımlılık hissederler. Kaplan taşı sindirim sistemi, dalak ve pankreas için şifalı etki gösterir.

Astım hastalarına da faydalıdır. Uyumayı kolaylaştırır, özellikle kabus gören çocukların sakinleşmesini sağlar. Bu taşın sahibi olanların bakış açıları değişir. Karşılarındaki insanların olumsuz değil, iyi taraflarını görürler. Gücü ve cesareti artırır, tıpkı bir kaplan gibi engelleri aşma azmi uyandırır. Aynı zamanda nazardan koruyan bu taş ilişkide bulunan insanların arasında bir bağ kurar. Bu özelliği nedeniyle de sevgililer için daha uygundur.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih Fiyatları

Tesbih satın alırken yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi, teşbihin yapıldığı taşın orijinal olup olmadığı ve teşbihin gerçekten iddia edildiği gibi yapılıp yapılmadığıdır. El emeği olarak sunulan ürünlerin çoğunlukla gerçek çıkmaması, taşların ise taş değil plastik olması gibi sıkıntılar yaşanabilir. Bu nedenle tesbih satın alınırken güvenilir yerler tercih edilmelidir. Kaplan gözü taşı tesbih fiyatları tesbihin üzerinde bulunan işlemelere ve kullanılan madenlere göre değişir.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih Satın Almak İçin Gureba Tesbih

Kaplan gözü taşından yapılan teşbihler hem kullanım, hem hediyelik hem de koleksiyonluk olarak satın alınabilinir. www.gurebatesbih.com adresinden küre kesim gümüş püsküllü, kazaz kesim gibi farklı işleme ve kesim çeşitlerine sahip tesbihler arasından seçim yapmak mümkündür. Tesbih hediye seçiminde zorlanılan zamanların kurtarıcısıdır. Kaplan gözü taşının çiftler arasında telepatik etkiyi arttırdığı düşünüldüğünde, sevgililer için de en anlamlı hediyeler arasındadır. Her zevke göre bir tesbih mutlaka vardır. Kaplan gözü taşından yapılan tesbihler ise sadece görsel olarak değil, aynı zamanda anlam olarak da çok değerlidir.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER