banner1029

Kağıt Bardak Üretiminde Ne Kullanılır?

Kağıt Bardak Üretiminde Ne Kullanılır?

Kağıt bardak üreticileri hammadde arayışı içine girdiklerinde sadece maliyet hesabını değil insan ve çevre sağlığı için taşıdıkları sorumluluğu da düşünerek hareket etmelidir. Çünkü tükettiğimiz her malzeme artık ya ömrümüzden bir miktar alır haldedir ya da yaşam kalitemizi arttırmaktadır. Tüketiciler bu yüzden hem yeme içme alışkanlıklarına hem de bu alışkanlıklar esnasında kullandıkları araç ve gereçlere dikkat eder hale gelmiştir. Anca hiçbir tüketici aldı her malzemenin bütün üretim aşamasını gözlemleyerek tercih yapma şansına sahip değildir. Bu noktada üretilen malzemenin markasına veya üreticinin başarısına duyulan güven ön plana çıkar. İşte bu yüzden üreticileri üzerlerindeki bu sorumluluğun bilincini taşıyarak üretim hayatlarına devam etmek zorundadır.

Televizyonlarda ve sosyal medyada kullan at ürünlerin insan sağlığına etkisi her zaman tartışılmaktadır. Sağlık açısından bir maddenin insan sağlığına olan etkisinin en büyük kaynağı üretiminde kullanılan malzemedir. Çünkü bir şekilde hijyeni sağlayabilirsiniz, o ürün ile tüketeceğiniz içeceği de kendiniz belirleyebilirsiniz ancak yapımında kullanılan malzemenin yarattığı etkiyi değiştirebilmeniz mümkün değildir. Bu sebeple kullan at ürünleri seçerken üretiminde hangi malzemenin kullanıldığını iyi bilmeniz gerekir.

Kullan At Ürünlerin Hammaddeleri

İçecek tüketmek için en sağlıklı yöntem cam kullanılmasıdır. Ancak kullan at sektöründe cam malzeme ile seri üretim yapmak mümkün değildir. Bu da tüketicileri plastik ve kağıt alternatiflerinden birisine yönlendirmektedir.

Plastik bardaklarda hammadde olarak bir petrol türevi olan benzen kullanılır. Benzen tamamen inorganik ve kimyasal bir maddedir. Bu sebeple içeceklerle temas ettiğinde tüketilen ürüne geçme olasılığı taşır. Ayrıca doğada çözünmesi çok uzun yıllar almaktadır. Bu nedenle geri dönüşüme uygun bir atık değildir.

Kullan at ürünlerin bir diğeri olan karton bardak da kağıt bardak üreticileri tarafından selülozun işlenmesi ile elde edilir. Selüloz yaygın kanının aksine sadece ağaç kesilerek elde edilen bir ürün değildir. Saman, keten veya pamuk lifleri de selüloz kaynağı olarak kullanılabilir. Organiktir ve doğada kısa sürede çözünür. Ayrıca bu yapısı ile atık olarak bulunsa bile geri dönüşüme uygun olmaktadır.

haberdenizli.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER