Zor Şartlarda Yaşam Mücadelesi Veriyorlar

Acıpayam’ın eski Belediye Başkanlarından Hüseyin Kış’ın oğlu ve torunu elverişsiz şartlarda yaşam mücadelesi vererek ayakta kalmaya çalışıyorlar.

Zor Şartlarda Yaşam Mücadelesi Veriyorlar

Acıpayam’ın eski Belediye Başkanlarından Hüseyin Kış’ın oğlu ve torunu elverişsiz şartlarda yaşam mücadelesi vererek ayakta kalmaya çalışıyorlar. 1974-77 yıllarında Acıpayam Belediye Başkanlığı yapan Hüseyin Kış’ın Oğlu Zafer Kış ve torunu U.K. Denizli’de zor şarlarda yaşamaya çalışıyorlar. Uzun süre Acıpayam Spor’da oyunculuk ve Teknik Direktör olarak görev yapan Zafer Kış, feryatlarının duyulmasını istiyor.

Zafer Kış haykırışında “Madde bağımlısı Oğlum 8 ila 10 yıldır bu bataklığın içersinde, yaklaşık 5 ay önce Denizli Amatem  servisine tedavisi için yatırıldı. Bu süreçte kendisine ilaç tedavileri uygulandı. Oğlum içerideyken eğer taburcu olursa kalacağı yeri olmadığını beyan etmeme rağmen, madde bağımlısı değil, kişilik bozukluğu var dediler. Arefe gününden bir gün önce Oğlum'u taburcu ettiler.

Tahmin ettiğim gibi oğlum  iyileşmemişti. Şuan Denizli'nin Merkezinde Sahibini dahi bilmediğim bir metruk evde yaşam mücadelesi veriyoruz. Şartlar çok kötü, Hüseyin ise sadece günlük ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyor, Bize kimse ev vermiyor. Oğlum'a sadece ilaç tedavisi yeterli gelmiyor, psikolojik desteğe de ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. 

Bu çırpınışların bir amacı olmalı, gençlerimiz gözümüzün önünde kayıp olup gitmesin. Lütfen gençlerimize sahip çıkalım. Lütfen bu ortak mücadelede, sesimize ortak olur musunuz ?” dedi.

Kendilerine sahip çıkılmasını isteyen Zafer Kış, Acıpayam’da sığınabilecekleri bir yuvaya ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Kaynak: Acıpayam Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER