Hacıkurtlar’da Hıdırellez’e Renkli Karşılama

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Hacıkurtlar Mahallesi’nde, Hacıkurtlar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği öncülüğünde ‘Hıdırellez Bayramı’ kutlandı.

ACIPAYAM 06.05.2019, 14:38
Hacıkurtlar’da Hıdırellez’e Renkli Karşılama

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Hacıkurtlar Mahallesi’nde, Hacıkurtlar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği öncülüğünde ‘Hıdırellez Bayramı’ kutlandı. Etkinlikler kapsamında dernek üyesi gençlerin yaptığı tahta arabalarla, ralli yarışı büyük ilgi gördü. 5 tahta arabanın katıldığı ralliyi Arif Amaç kazandı. İkinci Yasin Akhoy ve Kadir Acan üçüncü oldu. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Okul bahçesindeki etkinlikte Hıdırellez ateşi yakıldı, örste demir dövüldü, mehter takımı konser verdi, kovada elma yakalama, çuval, yedi taş, yumurta taşıma, halat çekme yarışmaları düzenlendi. Afşin Bey Okçuluk takımının gösteri yaptığı etkinlikte Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuvar Sanatçısı Hakan Eyiden, Uygur Türkü Sanatçısı Parhat Bazakov ve Kürşat Sönmez konser verdi. Halk oyunları gösterileri yapıldı.

Hıdırellez Bayramının en renkli etkinliği ise tahta araba rallisi oldu. Etkinliklere Acıpayam Kaymakamı Kaymakam Ali Şanlıer, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Davetlilere, saç böreği, köy ekmeği, ayran ve çay ikram edildi. Hacıkurtlar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ferdi Yıldırım, “Dernek olarak iki yıldan bu yana mahallemizde ‘Tarihe Dokunmak’ sloganıyla Hıdırellez Bayramı kutlama etkinlikleri düzenliyoruz. Etkinliğimize gönüllülerimiz ve bağışçılarımız destek oluyor. Mahallemizde çocukluğumuzda yaşadığımız Hıdırellez coşkusunu gelecek nesillere aktarmak istedik. Bu yüzden de etkinliğimizin içine küçükken oynadığımız unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını da ekledik. Gün boyu etkinliklerimizle katılımcılara ve konuklarımıza unutulmaz bir Hıdırellez bayramı yaşattık. Gelecek yıllarda da etkinliğimizi düzenlemeye devam edeceğiz” dedi. Etkinlikte düzenlenen yarışmalara katılıp dereceye girenlere dernek yönetimi tarafından kentin simgesi Denizli Horozu heykelleri hediye edildi.

Hacıkurtlar’da Hıdırellez’e Renkli KarşılamaHacıkurtlar’da Hıdırellez’e Renkli Karşılama

Hacıkurtlar’da Hıdırellez’e Renkli Karşılama

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)