Alaattin Göletinde Kaybolan Son Gencin Cesedi Bulundu

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde içinde 5 kişi bulunan araç balçığa saplanıp sulara gömülmüştü. Olayda 3 kişi canlı olarak kurtarılırken 1 kişinin cesedine ulaşılmıştı. Son gelen habere göre, sularda kaybolan 2. kişinin de cansız bedenine akşam saatlerinde ulaşıldı.

ACIPAYAM 09.01.2021, 18:36 10.01.2021, 12:10
Alaattin Göletinde Kaybolan Son Gencin Cesedi Bulundu

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de, içerisinde beş genç arkadaşın bulunduğu hafif ticari araç balçığa saplanarak sulara gömüldü. Aracını kurtarmaya çalışan genç ve onun için gölede ikinci kez atlayan arkadaşı kayboldu. Araç sahibinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Arkadaşı için kendini feda eden Yusuf Konar'ın cansız bedenine akşam saatlerinde araçtan 8 metre ileride ulaşıldı. 

Olay, Acıpayam ilçesi Alattin Mahallesi'nde bulunan Alattin Sulama Göletinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Acıpayam ilçesinde yaşayan Ali Kılınç (18), Ersin Karakaya (22), Fatih Karagün (22) ve Yusuf Konar (23) arkadaşları Mehmet Erkan’ın kullandığı hafif ticari araçla gezintiye çıktı Beş arkadaş sohbet etmek için araçlarını göledi yanına park etmelerinden kısa bir süre sonra suların dibine kadar yanaşmış olan ticari araç balçığa batmaya başladı. Aracı kullanan Mehmet Erkan dışındaki diğer 4 genç araçtan inmeyi başararak kıyıya çıktı.

Erkan’ın sulara gömülen araçtan çıkamadığını gören Yusuf Konar, onu kurtarmak için kendini az önce çıktığı sulara yeniden attı. 2 gencin araçtan çıkamaması üzerine, diğer 3 arkadaş yardım talebinde bulundu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

AFAD ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin gece 04.00’te ara verdiği çalışmalara sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlandı. Uzman dalgıçların katılımıyla devam eden çalışmalarda aracı kullanan Mehmet Erkan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Erkan’ın cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı.

Arkadaşını kurtarmak isterken canından oldu

Arkadaşını kurtarmak isterken ikinci kez girdiği gölette kaybolan Yusuf Konar'ın cansız bedenine ulaşıldı.  Konar, araçtan 8 metre ileride bulundu. Cenazesi otopsi için morga kaldırıldı.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)