Acıpayam’da Telefonla Dolandırıcılığa 3 Tutuklama

Acıpayam’da telefonla kendisini Savcı olarak tanıtarak bazı kişileri dolandırdığı iddia edilen üç kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Acıpayam’da Telefonla Dolandırıcılığa 3 Tutuklama

Edinilen bilgilere göre, Acıpayam’da 60 yaşındaki yaşlı bir kadına telefonla arayan kişiler iddiaya göre kendisini savcı olarak tanıtarak banka hesabından terör örgütüne para aktarıldığını belirterek para istediler. Telefon görüşmelerinin ardından korkuya kapılan ve arayan kişilere inanan yaşlı kadın temin ettiği 10 bin lirayı buluşma yerine gelen kişiyi teslim etti.Aradan birkaç gün geçtikten sonra yine aynı kişiler telefonla yaşlı kadından yeniden para istemesi üzerine, kadın durumu polise bildirdi. İhbarı alan polis yaptığı titiz çalışma sonucu telefonla kendisini savcı olarak tanıtan kişiyi Acıpayam’da kıskıvrak ele geçirdi. Yapılan araştırma sonucu bu kişiyle bağlantılı oldukları belirlenen diğer iki kişi de bir araçla kaçmaya çalışırken komşu bir ilçede yakalanarak Acıpayam’a getirildi.

Soruşturmanın derinleştirilmesiyle birlikte aynı kişilerin bir hafta öncede Acıpayam’da bir başka kadından aynı yöntemle 13 bin lira aldıkları belirlendi. Emniyetteki ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edilen C.B., M.T. ve M.A. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar. Dolandırıcılık iddiasıyla tutuklananlardan birinin Diyarbakır, ikisinin de Adana nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenildi.

Acıpayam Gazetesi.com

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243