Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam’daki depremzede vatandaşların barınma sorununu çözecek haberi verdi. Milletvekili Şahin Tin; “İçişleri Bakanlığı ile temaslarımız sonucunda ilk etapta 160 konteynır Acıpayam’daki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yola çıktı. Onları çadırlardan kurtarıyoruz. Kalıcı konutların yapımını ise yakından takip ediyoruz” dedi.

ACIPAYAM 27.04.2019, 10:33
Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

HABERDENİZLİ.COM

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam’da yaşanan deprem felaketinin ardından depremzede vatandaşların yaralarını sarmak için her türlü adımı attıklarını belirtti. Devletin ilk andan itibaren tüm kurum ve kuruluşlarıyla deprem bölgesinde olduğunu ve kendisinin de yapılan tüm çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Bilindiği gibi Acıpayam ilçemizde 20 Mart sabahı saat 09.34’de bir deprem afeti meydana geldi. Depremin ardından bölgeye Devletimizin tüm imkânları seferber edildi. Bizler de deprem bölgesine süratle intikal ederek süreci bizzat yerinde takip ettik. Acıpayam bölgemizde depremden etkilenen 25 mahallemiz vardı. 21 Mahallede ve Acıpayam merkezde 2 çadırkent olmak üzere toplam 1.640 çadır AFAD tarafından aynı gün dağıtılarak kısa bir süre içinde kurulumu sağlandı” dedi.

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

“İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR”

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren 15.04.2019 tarihine kadar Kızılay tarafından depremzede vatandaşlara 3 öğün yemek hizmeti verildiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Depremzede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda tüm kurum ve kuruluşlarımız büyük bir özveri göstermiş ve ihtiyaçlar karşılanmıştır. Depremin ilk gününden itibaren afete maruz kalan vatandaşlarımıza 3.032 battaniye, 1.358 yatak ve 360 adet nevresim takımı dağıtımı yapıldı. Kızılay 3 öğün yemek hizmeti sundu. Başta Denizli AFAD Arama Kurtarma Ekipleri olmak üzere İzmir AFAD, Afyon AFAD, DAK, AKUT, İHH, UMKE ve TRAC ekipleri ile 11. Komando Tugay Komutanlığından gelen askerlerimizin gayretiyle bölgede çadırların kurulması ve depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gece gündüz orada bulunarak fedakârca bir çalışma sergilendi. Ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyemiz, Acıpayam Belediyemiz de üzerine düşen her vazifeyi hakkıyla yerine getirdi. Bu vesileyle görev alan tüm gönüllülere ve çalışanlara emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

“YAŞAM KONTEYNIRLARI KURULUYOR”

Depremzede vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli olan ödeneklerin aktarıldığını ve vatandaşlara ulaştırıldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Öncelikli olarak AFAD Başkanlığı ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı Genel Müdürlüğünden toplamda 1 Milyon 900 Bin TL ödenek kaymakamlık hesabına aktarıldı. 210 kişiye 2 Bin TL, 232 kişiye Bin TL olmak üzere toplam 442 kişiye 652 Bin TL acil ihtiyaçları için ödeme yapıldı. Devletimiz depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gerekli olan tüm adımları atmaktan geri durmamaktadır. Çadır koşullarının elbette kolay olmadığını biliyoruz. Ancak hiçbir vatandaşımızın da mağduriyet yaşamaması için azami gayret sarf ediyoruz. Bu nedenle İçişleri Bakanlığı ile temaslarımız sonucunda ilk etapta 160 konteynır Acıpayam’daki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yola çıktı. Yaşam evleri olarak adlandırılan bu konteynırların içinde bir oda, banyo, tuvalet ve mutfak bulunmaktadır. Depremden dolayı kullanılamaz halde olan ve yıkılarak enkazı kaldırılan yerlere ve ilgili vatandaşlara bu konteynırlar kurularak teslim edilecektir. Böylelikle depremzede vatandaşlarımızı çadırlardan kurtarmış oluyoruz. Kalıcı konutların yapımı konusunu da yakından takip ediyoruz. İnşallah kısa bir süre sonra bu hususta da attığımız adımları neticeye taşımış olacağız” diye konuştu.

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

“GENEL HAYATA ETKİLİLİK OLUR’U ALINDI”

Devletin tüm imkânlarını seferber ettiği deprem bölgesinde sivil toplum kuruluşlarının da çeşitli çalışmalar yaptığını ifade eden ve STK’lara bu çalışmalarından dolayı teşekkür eden Milletvekili Şahin Tin, “Deprem afetine maruz kalan Acıpayam ilçemiz ve bağlı mahallerinde ilk andan itibaren yapılması gerekenleri yakından takip ediyoruz. Devletimiz tüm imkânlarını bölgeye seferber etti, gerekli tedbirleri aldı ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasının önüne geçti. Bu süreçte STK’larımız da kendi gayretlerini ortaya koyarak depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmadılar. Bu anlamda yapılan çalışmalara destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak bir hususu da özellikle belirtmek istiyorum. Deprem bölgesi terimleri ile heyelan bölgesi terimleri karıştırılmamalı ve alınacak olan tedbirlerin alınmadığı yönünde algı yayılarak bölgede yapılan çalışmalar yok sayılmamalıdır. Depremin hemen ardından bölgede süren artçı sarsıntıların yoğunluğu sebebiyle genel hayatı olumsuz etkilediğinden ve tedbirlerin alınmasını zorunlu kıldığından süratle deprem bölgesini kapsayan alan için İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından 02.04.2019 tarihli ‘Genel Hayata Etkililik olur’u alınmıştır. Alınan bu karar doğrultusunda gerek SGK bildirimleri ve vergi beyannameleri olmak üzere bölgedeki esnaf ve ticari işletmelere kolaylıklar sağlandı. Yine deprem bölgesinde vatandaşlarımızın yaşam koşullarının normale döndürülmesi gibi tedbirlerin daha kolay alınmasının yolu açılmış oldu” dedi.

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

Acıpayam'da Depremzedelere Beklenen Haber Geldi!

Yorumlar (0)