59 Yaşındaki Emeklinin Hedefi Hukuk Fakültesi

Denizli'nin Acıpayam ilçesi Yeşilyuva mahallesinden 59 yaşındaki emekli Veli Düdükçü herkese örnek olabilmek için üniversite sınavına hazırlanıyor.

59 Yaşındaki Emeklinin Hedefi Hukuk Fakültesi

HABERDENİZLİ.COM

Acıpayam'a bağlı Yeşilyuva mahallesinde yaşayan Veli Düdükçü’nün en büyük hayali avukat olabilmek. Ortaokul mezunu olan Düdükçü, 1976 yılında oğlunun uzman çavuş olarak görev yaptığı Kırıkkale’de açıköğretim sınavlarını hazırlanarak 3 yılda lise diploması aldı. Aynı yıl içinde 4 yıllık İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazan Veli Düdükçü, hedefinde Hukuk olduğu için kayıt yaptırmadı. 2018 yılında yapılacak olan üniversite sınavında hukuk fakültesi kazanmak için sınava başvurdu. Sınavı kazandığı takdirde şehir dışında bir üniversite kazanırsa gideceğini söyleyen Veli Düdükçü gençlere seslenerek,’’Ben buradan gençlere sesleniyorum. Herkes mutlaka okumalı. Mesleğinin üzerine okumalı, kendi arzu ve istekleri üzerine okumalı yani laf olsun diye okumamalı ama mutlaka eğitim yapmalı. Hukuk fakültesi bitirdiğim takdirde haksızlığa uğramış insanlara bir nebze olsun yardımcı olabilmek’’dedi.

59 yaşında Veli Düdükçü, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Şevkan, okuma azminden dolayı Düdükçü’yü kutlayarak kendisine ‘’Beyaz Zambaklar, İdeal Öğretmen ve Atatürk’ten Küçük Hikayeler’’ kitaplarını hediye etti. 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243