Batının Türkiye’deki taşeron sermayesi, batıdan beslenen milletler arası sözde sivil toplum örgütleri, emperyalist küresel güçler ABD ve AB AKP’nin CHP’nin içindeki gizli Kürtçüler AKP-CHP-HDP hükümeti istediklerini Türk kamuoyuna her yerde açıklamaktadırlar.
Kurulacak hükümette HDP de olursa Türkiye bütün sorunlarını çözer diye basında algı yönetimi çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir
AKP-CHP hükümeti onüç yıldır ayrıştırılan toplumun barıştırılması için kurulmalıymış. Türk toplumunun ayrıştırıldığını iddia eden CHP’nin AKP ile nasıl hükümet kuracağı(?) işte orası muamma. Daha da ilerisi batı sermaye grupları AKP’yi CHP ile terbiye edeceklermiş. Barış sürecinin devamı için AKP+CHP+HDP hükümeti devam etmeliymiş. Barışın huzurun tek düşmanı kendine Türk diyenler ile Türk devletinin hakkını bütünlüğünü savunanlar imiş gibi beyinleri yıkama operasyonu hiç durmadan çalıştırılmaktadır. ABD’nin dayattığı gün gibi ortada olan sözde çözüm süreci büyük Ortadoğu projesinin bir parçası olan Türkiye’yi parçalama ihanet projesinin ta kendisidir.  Çözüm adı altında Türkiye ihanete feda edilmek istenmektedir. Temelleri Lozan ile atılan 29 Ekim 1923 te bağımsız üniter devlet olarak dünyaya ilan edilen, emperyalizmi mağlup etmiş Türk milleti çözüm adı altında çözülüp yok edilmek istenmektedir. Çözüm süreci milli üniter devletin sonudur.
Son olarak Suruç da yaşadığımız kahpe saldırı ve Adıyaman’da şehit edilen askerimiz çözüm ararken çözülmeye ramak kaldığının delilidir. AKP ile CHP’nin çözüm süreci konusunda oldukça ortak noktaları vardır. Bazı CHP’liler AKP’nin çözüm sürecini sekteye uğrattığını söylemektedir.  AKP+CHP+HDP destekli kurulacak hükümetten çıkacak ortak icraat TC. Anayasa’sının değişmez maddelerini, TC. Devleti’nin kuruluş felsefesini ve Anayasanın 66. maddesindeki vatandaşlık tanımını ortadan kaldırmak olacaktır. Umudum odur ki AKP ve CHP içinde olduğuna inandığım Cumhuriyet değerlerine inanmış vatansever milletvekilleri bu yanlışın karşısında dağ gibi duracaklardır. Belki kalbim beynim böyle olmasını arzu etmektedir. Dün Suruç’da verilen mesaj net.Körler sağırlar bile gelen tehlikeyi gördü de TC.tinin yönetiminden sorumlu olanlar bölücüler ile evcilik oyunu oynarken gelen tehlikeyi göremediler. ABD ve İngiltere Türkiye’ye diyorki: ey Türkiye sen benim dediklerime karşı gelirsen dün sana yaptığımı gör. Eğer benim gücümü sınıyorsan ülkeni kolla işte ben pkk, pyd, elnusra veişid ile senin sınırlarındakürtleri kullanarak Akdeniz’e ineceğim, sonrada sıra sana gelecek ve büyük İsrail kurulacak demektedir. Suruç’un şifresini halen anlamayanlara ABD ve İngiliz açık açık isteklerini bir asırdır anlatmaktadır. Suruç olayı 13 yıl önce olsaydı malum güruh hemen suçlu olarak jitem, mit, ordunun içine çöreklenmiş özel harp dairesi, derin devlet diyeceklerdi. Bugün ise devletin ne derini nede sığı kaldı. Gerçekten devlet olsaydı bu katliam olur muydu? Çözüm diyerek yürüttükleri çözülme sürecini kimse durdurmaz ise, hiçbir zaman esir yaşamamış, esareti zillet saymış sesiz milyonlar, Türk milleti bu ihaneti durduracaktır. Tarih bu gerçeğe şahit olacaktır. Türk milleti bu onurlu davranışı mutlak gerçekleştirecektir, tıpkı Sarıkamış da, Çanakkale’de istiklal savaşın da olduğu gibi. Dünün eli kanlı katillerini bugün barış meleği gösteren sözde aydınlar ile hükümet kurmaya çalışan AKP CHP yöneticileri Türkiye partisi olduğunu iddia ettikleri partiye neden şu soruları sormazlar.
Bölücü terör örgütünün siyasal kanadı nasıl barış talebinde bulunur?
Pkk ile devlet aynı anda silah bıraksın diye barış havarisi kesilen sözde Türkiye’nin partisine, dünyanın neresinde terör örgütüne karşı devlet silah bırakmış mı diye sorulmaz mı?
Sözde Türkiye’nin partisi pkk ve yan unsurlarınaişid’e söylediği gibi terör örgütü diyebiliyor mu?
Kardeşini kandil’e gönderenler ne zaman Türkiye’nin partisi oldu?
Pkk’nın kuruluş maddesinde belirtiği gibi pkkMarksisLelinistkürtistan’ı kurmak için mikuruldu?
Sözde Türkiye’nin partisi bizim kürtistan davası diye bir davamız yok diyebildi mi?
Sözde Türkiye’nin partisi doğu ve güney doğuda feodal yapı yıkılsın, ağalık düzeni kahrolsun insanımız kendi hür iradesiyle karar versin dedimi?
Kahpece şehit ettiğiniz Türk askerinden, polisten, koruculardan kamu görevlilerinden, masum bebelerden, aksakallı dedelerden özür dileyip helallik istediniz mi? Devlete karşı işlediğiniz suçlar nedeniyle devletin adaletine sığındınız mı?
Türk, kürt gençlerini uyuşturucu ile zehirleyen baronlara dur diyebildiniz mi?
Kaçak elektrik kullanmak haramdır, vergi vermemek devlete ihanettir, iş makinelerini yakmak günahtır, okulları yakmak öğretmeleri öldürmek cehalete davettir diyebildi mi Türkiye partisi?
13 yıldır ülkeyi yöneten, çözüm adına TC. Devletinin bir bölgesinin yönetimini bölücü terör örgütünün takdirine bırakan AKP yede soru sormak yasal hakkımız olsa gerek.
40 bin TC. vatandaşının katili olan kişiye TC. Devletini muhatap eden AKP değil mi?
İmralı’yı bölücülerin mabedi haline getiren AKP değil mi?
Son günlerde Hdppkk’nın siyasi uzantısıdır diyen devlet yönetiminin siyasi erkleri Akp’li değil mi?
Anayasa suçu işleyip TC. Devletini Oslo’da pkk ile masaya oturtanlar Akp değil mi?
Habur’da katil sürülerinin davul zurna ile karşılanmasına zemin hazırlayan Akp değil mi?
Habur’da katil sürüleri için seyyar mahkeme kuran Akp değil mi? Türk milletine de sorum olacak neden bunca yanlışa, ihanete rağmen sessizsiniz? Kimseye çıkın yakın yıkın demiyorum. Anayasa ve yasaların sizlere verdiği demokratik haklarınızı neden kullanmazsınız? Neden Mhpli yöneticiler “Hdppkk ile arasına mesafe koymadığı sürece biz de onlar ile birlikte olmayız” deyince sanki haine saldırır gibi saldıran basının kadrolu kürtçüleri aynı sözü Hdp için Sayın Davutoğlu söylediğinde seslerini çıkarmazlar? Kaldı ki Sayın Davutoğlu doğruyu söyledi. Aynen Mhp’li yöneticilerin söylediği gibi. Türk milleti geç olmadan uyanmalıdır. Siyaset yapanlarda söz konusu vatansa gerisi teferruat diyerek çözülmenin önünü açacak, TC. Devletinin bölünmesine sebep olacak oluşumlara ve ihanete onayverecek hükümete engel olmak vatan görevimiz demelidir. TC. nin varlığı, birliği, devamı için her vatandaş, her kuruluş, her siyasi teşekkül üzerine düşeni yapmalı.Dün kim ne yanlışı yaptıysa yapsın yanlıştan dönmenin de erdem olduğunu bilerek elini değil ülkemiz, milletimiz, birliğimiz güvenliğimiz için gövdesini taşın altına koymalıdır.  Terör nereden gelirse gelsin ülkeyi yönetenler el birliği ile kınamalı ülkemiz hak ettiği huzura kavuşturulmalıdır. Siyasi çıkarların değil aklın hâkim olduğunu ülkeyi yönetenler hemen göstermelidir. Duamızsonsuza dek birlikte barış içinde yaşama ülküsü olmalıdır…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kürşat 1 yıl önce

ağzına yüreğine sağlık abim